Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rok 2019

OBECNÁ STUDŇA

Vo vstupnom parku do našej obce bola v tomto roku dobudovaná nová obecná studňa. Hlboká je 17 metrov a voda z nej slúži na zavlažovanie zelene v parku. Obecná studňa je síce hotová a naplno slúži už niekoľko mesiacov svojmu účelu, no v nasledujúcom období bude ešte dotvorený jej  vonkajší vzhľad.


 

SCHODISKO K DOMU ROZLÚČKY ZDOBIA VÝJAVY Z KRÍŽOVEJ CESTY

Vstup do nášho domu rozlúčky je opäť dôstojnejší. Pri hlavnom schodisku sme do štyroch výklenkov, ktoré sa v architektúre nazývajú aj niky, umiestnili plastiky niektorých zastavení biblickej krížovej cesty. Konečnú podobu výklenkov ešte doplnia kamenné parapety, ktoré budú pod plastikami.


 

NOVÉ LAVIČKY PRED BUDOVOU BÝVALÉHO OBECNÉHO ÚRADU

Touto cestou ďakujeme pánovi Vasilovi Mikulovi z Lazian za výrobu ďalších nových lavičiek, ktoré sme umiestnili pred budovu bývalého obecného úradu. Obec zakúpila materiál a pán Mikula bezodplatne vyrobil lavičky, ktoré budú slúžiť nám všetkým.


 

NOVÝ VSTUP DO BUDOVY BÝVALÉHO OBECNÉHO ÚRADU

Na prelome mesiacov máj a jún 2019 sme ukončili opravu vstupu do budovy bývalého obecného úradu. Na poštu, ako i ku kaderníčke, sa budú môcť dostať bez problémov mamičky s kočiarmi či občania s invalidným vozíkom. Mysleli sme aj na našich starších občanom, ktorým bude pri vstupe do budovy pomáhať zábradlie.


 

BRIGÁDA – ČISTÍME OBEC OD ODPADKOV

Starostka obce touto cestou srdečne ďakuje manželom Rurákovcom z ulice Horná, ktorí sa pričinili k čisteniu našej obce od odpadkov. V sobotu 11. mája 2019 vyčistili časť prírody v okolí potoka pod priehradou. Obecný úrad poskytol prázdne vrecia a manželia Rurákovci počas čistenia lokality odpad triedili priamo na mieste. Manželom Rurákovcom ešte raz srdečná vďaka!


 

OPRAVILI SME ŠACHTY

Od čističky odpadových vôd pri nájomných bytoch smerom k Malinovej sme v marci tohto roku opravili kanalizačné šachty.


 

OPRAVA STRECHY NA BUFETE V ŠPORTOVOM AREÁLI

V mesiaci február sme opravili strechu na bufete a prístrešku v športovom areáli. Finančné prostriedky na novú strechu boli vyčlenené z rozpočtu obce.


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka