Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rok 2012

ROK 2012

V LAZANOCH ROZŽIARIL VIANOČNÝ STROMČEK MIKULÁŠ S DEŤMI

V piatok podvečer sa v kultúrnom dome zišlo 116 detí, ktoré čakali na Mikuláša. Kým našiel cestu do Lazian, čakanie na jeho príchod nám spestrili členovia Folklórneho a divadelného súboru Sielnica, ktorí nám pod vianočným stromčekom zahrali rozprávku Kubko a Maťko a naši najmenší Sielničania zaspievali vianočné koledy.

 Mikuláš v LazanochMikuláš v Lazanoch

 

 

 

Zahanbiť sa nedali ani deti z hľadiska, svojimi pesničkami a básničkami privolali Mikuláša, ktorý im s radosťou rozdával balíčky. Deti boli odvážne a nebáli sa ani neposlušného čerta.

Mikuláš v LazanochMikuláš v Lazanoch

 

 

 

 

Mikuláša s deťmi, anjela a čerta čakala ešte jedna úloha. Pomocou čarovnej mikulášskej palice zasvietili vianočný stromček, ktorý bude v Lazanoch žiariť po celé vianočné obdobie.

Mikuláš v LazanochMikuláš v Lazanoch

 

 

 Fotogaléria 2012...
 


Mesiac k úcty starším - POSEDENIE PRE DÔCHODCOV 

V sobotu 13. októbra 2012 sa v kultúrnom dome uskutočnilo podujatie "Posedenie pre dôchodcov" pri príležitosti mesiaca k úcty starším. Starosta obce, Karol Boško, spolu so zástupkyňou riaditeľa ZŠsMŠ Lazany, Mgr. Annou Čižnárovou, predniesli slávnostný príhovor a spoločne zodvihli poháre na znak úcty k starším občanom Lazian.

Pripravený bol bohatý program, v ktorom vystúpili deti z materskej škôlky, country tancom spestrili popoludnie žiaci 4. ročníka zo ZŠ v Lazanoch, pod vedením pani učiteľky PaedDr. Aleny Zaťkovej. Nechýbal ani náš folklórny a divadelný súbor Sielnica, ktorý opäť udržiaval dobrú náladu. Hosťami popoludnia boli členovia country tanečnej skupiny Ruty-šuty zo Žiliny.

Samotný priebeh a spokojnosť najstaršej generácie svedčia o kvalitnej príprave celého sobotňajšieho odpoludnia. Pri tejto príležitosti je potrebné poďakovať hlavne ochotným sponzorom a to firme Galltera, cukrárke pani M. Letavajovej z Kanianky v neposlednom rade členom komisie kultúry ako i učinkujúcim, ktorí spríjemnili toto sobotňajšie odpoludnie. Nakoniec iba toľko, že celé podujatie bolo po finančnej stránke zabezpečené z výťažku „Lazianskych hodov“.
Ďakujeme všetkým a sme radi, že aj takouto formou sme si uctili najstaršiu generáciu našich občanov a dôstojne si pripomenuli
22. Medzinárodný deň seniorov, ktorým bol 1. október.

Posedenie pre dôchodcov Posedenie pre dôchodcov

 

 

 

 

 

Fotogaléria 2012...


LAZIANSKE HODY 2012
III. ročník

V sobotu 15. septembra sa na školskom areáli ZŠ s MŠ v Lazanoch hodovolo, zabávalo, súťažilo,... Návštevníci mali možnosť ochutnať zabíjačkého špeciality, pravé domáce šišky, langoše a nechýbalo ani sladké prekvapenie. Organizátori pripravili bohatý program a skoro päťdesiatka návštevníkov sa tešila z cien, ktoré vyhrali v tombole.

 Lazianske hody
Lazianske hody

 

 

 

 

 

Od rána bežali prípravy na pravú domácu zabíjačku, aby sa na poludnie mohli začať skutočné hody aj s kultúrnym programom pre deti aj dospelých. Veríme, že každý návštevník si vybral práve to čo ho najviac potešilo a veríme, že o rok sa stretne znovu..........FOTOGALÉRIA 2012
 Lazianske hody
Lazianske hody

 

 

 

 

 

Sladkým prekvapením na hodoch bola "LAZIANSKA TORTA", ktorej rozmery boli 120x75 cm. Nápad upiecť maxi tortu bol pána starostu, Karola Bošku. O jeho realizáciu sa postaralo 30 žien z našej obce, pod vedením Moniky Arbetovej a Jána Krajčiho. Gazdinky doma upiekli po dva piškótové pláty, priniesli ich do školskej jedálne, kde dielo vzniklo, spolu s orechami a domácimi marmeládami. Cukráreň Jána Krajčiho prispela na sladké dielo plnkou a marcipánom a Richard Greschner vyrobil pre tortu maxi podnos. Torta vážila 60 kg a na jej prípravu bolo potrebných 210 vajec. Z "okrajkou", ako sa tomu u nás slengovo hovorí, gazdinky stihli vyrobiť 285 kokosových a orechových guliek, ktoré ste na hodoch mali možnosť ochutnať. Na hodoch nechýbali ani pravé domáce šišky, ktoré pre hostí upiekli pani Žofka Jakubská, spolu s pani Helenkou Kucmanovou zo 4 kg múky.
Všetkým touto cestou srdečne ďakujeme! .........FOTOGALÉRIA 2012

 Lazianske hody
Lazianske hody


 

 

 

 

Príprava areálu sa začala už niekoľko dní vopred, kedy pomohli nielen žiaci z našej školy, ale aj občania na brigáde, ktorá sa konala v stredu 12. septembra 2012. V sobotu ráno bolo tiež dosť ochotných ľudí, aby všetko hladko fungovalo.........FOTOGALÉRIA 2012

Lazianske hody

Obec Lazany týmto ďakuje všetkým, ktorí sa podieľali pri organizovaní Lazianskych hodov, za ich čas, prácu a trpezlivosť. Ďalej tým, ktorí prispeli pekným programom a v neposlednom rade sponzorom:
* Rodine Tkáčovej, prechodný pobyt Družstevná ul., Lazany
* Dozornému výboru COOP Jednota Prievidza, A. Hlinku
* firme SOPO s.r.o., spoločnosť obce Lazany
* Mgr. Zuzane Slošiarovej, Športová 504/10, Lazany
* firme MELEDIT Edita Melušová, Stará cesta 118/26. Lazany - upratovacie služby
* ING TATRY-SYMPATIA, dds a. s., Ing. Milanovi Pinterovi
* Mgr. Michaele Boškovej, Nová 270/1, Lazany
* firme Slnečná elektráreň Lazany s.r.o., Šípková 3/A, Bratislava
* firme Slovaktual s. r. o., Pravenec 272
* Autodielni Mikuš - Paprčka, Sv. Cyrila 47, Prievidza
* Pizzérii Fefemona, Stará cesta 183/82 Lazany
* Pohostinstvu na Brode, Športová 158/1 Lazany
* firme PASPOL s. r. o., drevovýroba Pravenec č. 420
* MUDr. Helene Valovičovej, Školská 630/66, Lazany
* firme STAVIS Prievidza, spol. s r. o., Skladová 1B, Prievidza
* firme WERCO SK spol. s r. o., Letisková 20, Prievidza
* firme UNIMAT spol. s r.o., J.I.Bajzu 817/3, Prievidza
* PD Horná nitra, Družstevná 367, 972 12 Nedožery-Brezany
* firme Credit Investment s. r. o., Ing. Jánovi Botlóvi, Hviezdoslavova 9, 971 01 Prievidza
* firme VEP spol. s r. o., A. Hlinku 13, 972 01 Bojnice
* Jánovi Vállovi - chovateľské potreby, Bojnická cesta 31, Prievidza
* Mäsiarstvu u Borku, Veľkonecpalská 142, Prievidza
* firme GALTERRA s. r. o., Stará cesta 255, Lazany
* Cukrárni Ján Krajči, Športová 569/30, Lazany
* Pohostinstvu Zubrovka, Hlavná 54/42, Lazany
* firme VJARPOL s. r. o., Nitrianske Pravno.

ĎAKUJEME


 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka