Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Informácie

Cintorín v Lazanoch

Dom rozlúčky

Cintorín v Lazanoch bol zväčšený 10.3.1836, kde časť pozemku uvoľnil prepošt Jozef Majthényi. V priebehu rokov sa na ňom robili rôzne úpravy, ako napr. oplotenie, brána a chodníky.
V roku 1992 bol postavený a posvätený Dom rozlúčky vedľa cintorína. Posvätil ho 29. novembra 1992 banskobystrický biskup Rudolf Baláž. Od tohto roku sa začalo pochovávať okolo nového Domu rozlúčky, a tým sa vytvoril aj nový cintorín.


 

Cenník nájomného za hrobové miesta a poplatok za použitie Domu rozlúčky

Nájomné za hrobové miesto na obdobie 10 rokov podľa typu hrobu Cena v EUR
Dvojhrob 20,00
Jednohrob 10,00
Detský väčší hrob (od 4 do 15 rokov) 8,00
Detský malý hrob (do 3 rokov) 5,00
Urna 5,00
Poplatok za použitie Domu rozlúčky pri uložení zosnulého občana Cena v EUR
menej ako 12 hodín 15,00
od 12 do 48 hodín 20,00
nad 48 hodín (za každý aj ďalší začatý deň) 10,00

2.Nájomné za hrobové miesto pre zosnulého, ktorý nemal v obci Lazany trvalý pobyt 10 rokov pred úmrtím, je vo výške 332,00 € na prvých 10 rokov. Poplatok je splatný pri ohlásení úmrtia. V ďalších obdobiach bude nájomné za hrobové miesto pre zosnulého podľa bodu 1.

3.Poplatok za použitie domu rozlúčky (nájom, elektrika, voda, upratovanie a pod.)  pri uložení zomrelého, ktorý nemal v čase úmrtia trvalý pobyt v obci Lazany, je o 100% vyšší ako pri uložení zomrelého, ktorý mal v čase úmrtia trvalý pobyt v obci Lazany. Poplatok je splatný pri ohlásení úmrtia.

4.Prevádzkovateľ pohrebiska oslobodí od poplatku za hrobové miesto zomrelých predstaviteľov cirkvi ako vlastníka cintorína, na dobu neurčitú.

5.Prevádzkovateľ pohrebiska oslobodí od poplatku za hrobové miesta zomrelých, ktorí významnou mierou prispeli k rozvoju kultúrno-spoločenského a verejného života v obci a nemajú už žiadnych pozostalých, ako i tých, ktorých majetok prešiel smrťou na obec, za podmienky, že sa nájde vhodná osoba, ktorá bude zabezpečovať starostlivosť o hrobové miesta bezodplatne. K takémuto oslobodeniu je potrebné schválenie v OcZ.


 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka